Jak uratować zmechacone ubranie?

8/03/2014

Witajcie!

Dziś szybko na temat znany każdemu - problem z filcowaniem się ubrań. Często nasze ulubione ciuchy po regularnym noszeniu mechacą się, a na ich powierzchni pojawiają się małe kulki. Jak się tego pozbyć? Są na to dwa sposoby:

Sposób 1

Zdjęcie: freckles.pl

Kupujemy specjalną golarkę do ubrań. Ceny tego przedmiotu zaczynają się już od kilkunastu złotych, jednak czytając recenzję, mam wrażenie, że ich skuteczność nie powala. Droższy sprzęt może być przystosowany do delikatnych włókien. Oprócz ubrań możemy też ,,ogolić" narzuty i koce, które również ulegają mechaceniu.

Sposób 2


Najbardziej znany, najtańszy i najbardziej ryzykowny zarazem ;) Zwykła jednorazowa maszynka do golenia. Ja użyłam takie już stępionej, aby nie uszkodzić materiału. Przy używaniu jej należy bardzo uważać, suchy materiał rozkładamy na płasko i dopiero staramy się delikatnie usunąć zmechacenia. Golenie ubrań przy pomocy maszynki zawsze powoduje uszkodzenia mikrowłókien, dlatego nie powinno się go zbyt często powtarzać. 

 Efekt początkowy
Efekt końcowy

Jak widzicie moją bluzkę udało się uratować ;) Dla mniej wprawnych polecam na początku poćwiczyć na ubraniu, którego już nie założymy. Nie będzie nam żal, gdy maszynka gdzieś je uszkodzi.

E. 

You Might Also Like

1 komentarzy

  1. Aneta krzywka17 lipca 2015 23:03

    Bardzo fajny i do rzeczy wpis. Sama jak lubię jakiś ciuch to staram się go odnawiać na różne sposoby. Tylko warto pamiętać że lepsze maszynki są te ręczne lub większe elektryczne do odmechacania - raczej nie polecam takich małych po 5 zł. Na przestrogę aby ich nie wybierać bo słabo działają http://www.open-youweb.com/tanie-golarki-i-maszynki-do-zmechaconych-ubran-opinia/ można też zamiast elektrycznych używać maszynki tradycyjnej do golenia z żyletką, ale uwaga aby nie uszkodzić wtedy ubrania. A może ktoś ma jeszcze inne na to sposoby ?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :) Staram się odpowiadać na wszystkie wiadomości. Jeśli chcesz to obserwuj ;)

Obserwatorzy

Zblogowani

zBLOGowani.pl