Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

12/12/2014

Witajcie!

Święta zbliżają się szybkimi krokami. Jeśli nie możecie się już ich doczekać lub po prostu wcześniej wczuć się w tą specjalną atmosferę, polecam wybrać się na Wrocławski Rynek. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych jarmarków. Już od 21 listopada, czyli prawie miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia, staje się tłem dla bajkowej scenerii. Spacerując między drewnianymi domkami wśród pachnących choinek, aromatu grzanego wina i różnych słodkości można napotkać również rzeczy nietypowe - wędzarnie, oscypki, pieczone kasztany, czy też regionalne specjały. 

Warto wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy w poszukiwaniu inspiracji - wiele stoisk prezentuje ciekawe pomysły na prezenty dla bliskich. Ręcznie wykonane stroiki i choinki, biżuteria, kosmetyki i mydła zapachowe, pluszaki dla najmłodszych, do tego tradycyjne już ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki, kolorowe poduszki czy futrzane narzuty. 

Dla fanów rękodzielnictwa czekają specjalne wyroby w pobliżu wrocławskiej choinki, w Przestrzeni Kultury Tworzenia - ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkowe monety wybite przez wrocławskiego mincarza, imienną podkowę na szczęście wybitą przez kowala ;) 

Najmłodszych również czeka moc atrakcji - przede wszystkim warto odwiedzić Bajkowy Lasek, gdzie znajdują się karuzele, Śnieżna Kula, Grzybek Krasnala (gdzie można zrobić sobie zdjęcie), nowe bajki (m.in. Pinokio) i wiele innych! 

Najlepiej wybrać się na spacer po Rynku późnym popołudniem, gdy zapada zmrok. Nie martwcie się, że zmarzniecie - na miejscu można ogrzać się przy plenerowych kominkach, popijając grzaniec, herbatę, bądź gorącą czekoladę ;) 

Warto również śledzić stronę www.jarmarkbozonarodzeniowy.com, gdzie znajdziecie spis nadchodzących wydarzeń związanych z jarmarkiem oraz wiele innych rzeczy. 

Zapraszam do oglądania zdjęć, które wykonałam podczas spaceru z Asio :) Kto już tam był? A kto się wybiera? :)

E.

You Might Also Like

1 komentarzy

Dziękuję za każdy komentarz :) Staram się odpowiadać na wszystkie wiadomości. Jeśli chcesz to obserwuj ;)

Obserwatorzy

Zblogowani

zBLOGowani.pl