DIY: Dreamcatcher

8/07/2014

Witajcie!
Mam trochę czasu, więc tworzę :) A nie byle co, gdyż tym razem udało mi się wykonać łapacz snów, niegdyś amulet niektórych plemion Indian, obecnie stosowany głównie jako ozdoba. Moja wersja jest minimalistyczna, przeznaczona do noszenia jako wisiorek. Oto krótki tutorial.

Potrzebne będą:
 • rzemyk (brązowy lub czarny)
 • okrągła rzecz, która posłuży za podstawę - w moim przypadku był to znaleziony, duży i okrągły kolczyk bez pary
 • gruba nić, najlepiej mulina
 • koraliki drewniane
 • kolorowe piórka
 • klej
Wykonanie: 

Na początku owijamy okrągłą podstawę rzemykiem lub grubą nicią. Użyłam jako podstawy kolczyka, usuwając zapięcie i wykorzystując tę lukę jako oczko do wisiorka. Oba końce rzemyka przykleiłam do podstawy.


Kolejną czynnością jest stworzenie plecionki wewnątrz koła. Użyłam czarnej muliny, wspomagałam się igłą, gdyż łatwiej mi było przeplatać nitki między sobą. Pierwszą plecionkę stworzyłam na planie pięciokąta - pięć miejsc zaczepienia, w równych odstępach od siebie, zaczynając od samej góry. Mulinę wkładałam między grube paski rzemyka i dzięki temu nie przesuwała się.

Używając nadal tej samej nici, kontynuowałam plecionkę wewnątrz pięciokąta - miejsca zaczepienia znajdowały się teraz po środku ramion. Nić wewnątrz plecionki przykleiłam, aby się nie przesuwała. Zakończyłam dzieło pętelką, poucinałam zbędne nitki i przystąpiłam do pracy nad piórkami.


Zawiązałam mulinę przy końcu trzonka pióra, następnie nawlekłam koralik tak, by zasłaniał wystającą dudkę. Używając wykałaczki skleiłam wszystko razem, aby piórko się trzymało i koralik się nie przesuwał. Całość przywiązałam do dolnej części mojego łapacza. Oto gotowy łapacz snów. Nie jest może idealny, ale starałam się jak mogłam ;) Dużo łatwiej zrobić większe okazy, łatwiej się je wyplata. Zamiast własnoręcznej plecionki, można użyć ,,gotowca" w postaci kawałka koronkowej szmatki, którą wystarczy zamocować wewnątrz kółka. 

A już niedługo prawdopodobnie użyję go w letniej stylizacji :)

E. 

You Might Also Like

4 komentarzy

 1. Bardzo fajne pomysł, a pierwsze dwa zdjęcia prześliczne! :)
  ps. tutaj dziewczyna z vinted zastanawiająca się czy założyć kosmetycznego bloga :D zapraszam jeśli interesuje Cię ten temat i dodaję do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale ciekawy blog! ;) Spojrzałam jednym okiem, i już zachęca do czytania...:)
  Gdybym tylko umiała dodać do obserwowanych...Niestety jeszcze nie łapię tego wszystkiego tutaj...:x
  https://wypiekowobizuteria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. oo! zawsze chciałam taki mieć! super!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :) Staram się odpowiadać na wszystkie wiadomości. Jeśli chcesz to obserwuj ;)

Obserwatorzy

Zblogowani

zBLOGowani.pl